Deze auto is sinds 2011 niet meer in productie.

Hyundai i10

1.25i ActiveVersion Cool



Michel van Breugel, 26 november 2008

Budgetshoppers

Hyundai i10 1.25i ActiveVersion Cool title=
De Hyundai i10 komt ook buiten de stad verrassend goed uit de verf.

De nieuwe i10 van het Koreaanse Hyundai volgt de uit productie genomen Atos op. Dit model werd vooral geroemd om zijn ruime inzetbaarheid in dichtbevolkte gebieden en zijn geringe aanschafprijs – mede door het A-label - waardoor de Atos redelijk succesvol was. De aanschafprijs van de i10 is zelfs lager dan die van de Atos, waarmee Hyundai opnieuw mikt op budgetshoppers. Hyundai denkt tevens dat vele kopers van de nieuwe i10 het kleintje gaan gebruiken als tweede auto. Helemaal geen slechte gedachte, gezien de lage maandelijkse kosten die de i10 met zich meebrengt kan deze zich daar prima in schikken. Of de auto inderdaad veel waar voor het geld biedt en de concurrentie aan kan, dat zal uit deze test blijken.

Klein maar fijn

Hyundai i10 1.25i ActiveVersion Cool title=
Hoekige lijnen kenmerken de achterzijde.

Het design van de i10 is op het eerste oog niet bepaald spannend. De voorzijde is wel slanker en ranker geworden dan de wat blokkerige Atos. De koplampen hebben een vloeiende lijn meegekregen, welke nu ook in de gefacelifte Matrix is verwerkt. Voor de optionele mistverlichting is rekening gehouden in de voorbumper, echter zonder deze optie zien we een stuk zwart plastic. De spiegels zijn in de ActiveVersion ook als zwart plastic uitgevoerd, de stalen velgen zijn voorzien van nette wielcovers. De algehele lijn van de i10 is niet vernieuwend, zo zijn er diverse concurrentie die dezelfde lijnen hanteren zoals de Daihatsu Cuore, Kia Picanto en Chevrolet Matiz.

De achterzijde is eveneens redelijk anoniem, maar toch spannender vormgegeven met zijn hoekige en vrij grote achterlichtunits. De achterruit is voorzien van een wisser en met het openen van de bagageruimte is netjes rekening gehouden op de klep. Het derde remlicht is verwerkt in de kleine achterspoiler. Rondom de auto zitten zwarte stootstrips, die parkeerschade kunnen tegengaan. De i10 staat op dezelfde bodemplaat als de Kia Picanto en heeft mede daardoor dezelfde lengte als de Atos had, 3.56 meter. Ook de wielbasis bleef ongewijzigd, enkel de breedte nam met zeven centimeter toe tot 1.59 meter breedte waarnaast de hoogte met drie centimeter afnam tot 1.54 meter.

Klein maar ruimtelijk

Hyundai i10 1.25i ActiveVersion Cool title=
Heel volwassen interieur voor zo'n compact autootje.

Het interieur is weliswaar smal, maar zoals gezegd toch zeven centimeter breder dan het model dat wordt afgelost. Optische ruimte wordt gecreëerd met de zwevende middenconsole waarop de versnellingspook is geplaatst. De algemene kwaliteit is redelijke te noemen, waarbij voor de harde materialen wat afbreuk doen aan het aanzicht. De klokken worden door een subtiele koepel afgeschermd tegen fel zonlicht. De kilometerteller is van het grootste formaat en tevens in het midden geplaatst. Daarnaast komt er informatie van toerental, benzineniveau en de warmte van de motor. De algemene afleesbaarheid is goed, in het donker geeft de verlichting – zelfs op de meest krachtige stand – maar matig licht. In de middenconsole is er door Hyundai een geïntegreerde radio cd-speler gemonteerd, welke standaard is in de ActiveVersion. Voor een meerprijs van € 800 was er in het testexemplaar airconditioning aanwezig en daarmee zit de auto nog steeds onder de psychologische grens van tienduizend euro.

Het zitmeubilair voorin de i10 is goed verstelbaar en biedt redelijke steun aan de inzittenden. Een fijne zitpositie is te realiseren door het stuurwiel te verstellen, helaas is deze alleen in hoogte verstelbaar. Daarnaast is het stuurwiel erg glad. Eenmaal achter het stuur gekropen valt op dat alles goed binnen handbereik is, vooral de plaatsing van de pook is ergonomisch erg gunstig. Achterin de Hyundai is er gemakkelijk plaats voor twee personen. Van het zitmeubilair werden we niet helemaal vrolijk, de achterbank is erg vlak en het comfort is ook minder dan voorin. Het blijft immers een compacte auto onder de tien mille, wat ook blijkt uit het volume van de bagageruimte. Met zijn 225 liter is deze niet erg indrukwekkend. Helaas hebben ze bij de i10 verzuimd de achterbank verschuifbaar te maken, dit zou een positief effect gehad hebben op de bagageruimte of de ruimte op de achterbank. De achterbank is neerklapbaar waardoor er een laadvolume van 889 liter in de i10 ontstaat.

Juiste keuze

Hyundai i10 1.25i ActiveVersion Cool title=
Prima prestaties komen er uit deze nieuwe 1.25.

Tot voor kort was de Hyundai i10 alleen te bestellen met een 1.1-liter benzine waarnaast er vanaf oktober 2008 ook een sterker gemotoriseerde i10 leverbaar is met een 1.25-liter benzinemotor. Deze is geheel nieuw ontwikkeld door de Koreanen speciaal voor de kleine Hyundai. Volgens de fabrikant is de motor krachtig genoeg voor de i10, waarnaast de benzineconsumptie minder is dan bij de 1.1-liter. De brochure vertelt dan ook dat de krachtbron 77pk afgeeft en daarbij maar vijf liter per honderd kilometer verbruikt. Eenmaal gestart voelt de viercilinder fel aan. Ook op de weg kan de i10 met deze krachtbron goed meekomen en imponeert zelfs op tussensprints.

De handgeschakelde vijfbak is daarbij wel een domper, deze schakelt erg kunstmatig en de schakelgangen zijn erg smal. Het kan dus wel eens gebeuren dat je mis schakelt. De koppeling is juist erg prettig, doordat het aangrijpingspunt meteen onderin voelbaar is en het rijden daardoor kinderspel maakt. Het gewillige karakter van de nieuwe benzinemotor maakt het rijden in de i10 tot een prettige bezigheid. Het geluidsniveau is daarbij tot circa 3.000 toeren zeer acceptabel. Vroeg schakelen lijkt hierdoor geen probleem, echter zit daar wel een maar aan. Bij lage toeren is de i10 namelijk niet geheel op zijn gemak waardoor de motor enigszins begint te hikken en beven. Voor de binnenspiegel kan daar slecht tegen en gaat irritant trillen. Boven de 1.500 toeren lijkt dit als sneeuw voor de zon weer te verdwijnen. De wegligging van de Koreaan is voorspelbaar en voelt vertrouwd aan. De besturing is scherp maar mist verfijning.

Het manoeuvreren in de stad is met de i10 overigens een peulenschil. Door de korte draaicirkel en compacte maten wordt inparkeren gemakkelijk. De demping en ophanging wordt vooraan onafhankelijk geregeld. De ophanging is comfortabel en laat de i10 recht in het spoor rijden. Bij slecht wegdek lijkt de demping wat meer moeite te hebben de Hyundai in het gareel te houden. Als je het helemaal bont maakt is ESP haast noodzakelijk. Deze optie is niet opgenomen in de standaarduitrusting maar tegen meerprijs wel leverbaar. De testperiode liet een duidelijk beeld achter van de Koreaan waarbij de fabriekswaardes betreft de zuinigheid zeer dicht in de buurt kwamen. Met een gemiddeld testverbruik van 5,1 liter per 100km, maar één tiende boven de fabrieksopgave, is de i10 een zuinig stadswonder.

Onder de tien mille

Hyundai i10 1.25i ActiveVersion Cool title=
Voor alledaags gebruik kan de i10 ook in aanmerking komen.

Het succes van de i10 lijkt een kwestie van tijd gezien de kwaliteit die deze kleinste Hyundai in zich heeft. De vraagprijs van € 7.995 is erg aantrekkelijk voor iedereen die op zoek is naar een economische auto, voor welk doeleinde dan ook. De basisprijs is niet alleen aantrekkelijk, ook voor de beschikbare opties vragen de Koreanen niet het meest. Wil je dan toch onder de tienduizend euro blijven is de gereden ActiveVersion Cool, dus met airco, een zeer interessante uitvoering.

De i10 kan immers prima meekomen als er gezocht wordt naar een auto voor het dagelijks gebruik. Ook met de maandelijkse kosten valt prima te leven als je in het bezit bent van een Hyundai i10. De ruimte die dit kleine biedt is best indrukwekkend. Ook de kwaliteit is gezien de prijsstelling gewoon netjes. Daarnaast is de nieuwe 1,25 liter benzinemotor een aanwinst voor de i10. De prestaties zijn boven verwachting en het verbruik is keurig waardoor deze motorisering tevens onze favoriet is.

Plus
+ Lage prijs
+ Prima prestaties motor
+ Wendbaarheid

Min
- Kunstmatige versnellingsbak
- Binnenspiegel in het zichtveld
- Resonantie bij lage toeren

Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...Marjon op 12 januari 2009 om 18:10
Als autoliefhebster erger ik me en niet alleen ik, bij werkelijk geen 1 autoblad of website is er werkelijk niet 1 objectief geluid.
Het is of niet spannend of niet origineel.
Nou als Dai en Mini rijder kan ik hier niet veel van zeggen maar mijn vriend rijdt na vele jaren van pech met degelijke betrowubare merken lees goed merken van naam dus theoretisch goed zoals VW Polo en Mercedes A klasse en waar die klasse voorstaat weet niemand in iedergeval niet op kwaliteit, beide duitse merken niet praktisch gezien niet.
Maar daarna is hij een budget merk gaan rijden een Hyundai Getz CRDI voor slechts 17.000 euro compleet met alle toeters en bellen, en hij is erna meer dan 160.000km nog heeeel tevreden over slechts 4 lampjes stuk en een garantie reperatie bij 73,000km begaf de Bosch commonrail systeem het, Hyundai lostte dit perfect op. gratis leenauto en verders niets.
Super goed dus.
Wij hebben samen in de Hyundai i10 gezeten en deze is qua zitruimte vrijwel even ruim als de Getz.
Maar het rijden zal net zo goed zijn omdat de Getz net zoals de i10 word afgeschilderd als goedkoop en dus rotzooi, de Getz rijdt super en is ruim en zeeeeer degelijk lees betrouwbaarheid want dat betekent het als je de dikke van dale raadpleegt.
Lees wereldwijd elk consumentenonderzoek maar HYUNDAI is top en geen enkel Europees merk met name Duitse merken komen niet in de buurt omdat deze enorm duur zijn en de kwaliteit errug te wensen overlaat.
Hyundai gebruikt overigens veelal dezelfde onderdelen als BMW en Mercedes en de wagens rijden net als zo'n dure duitser maar voor een kwart voor de prijs dat word dan automatisch rotzooi genoemd maar ga maar eens verder kijken dan je neus lang is.
We zijn nl al jaren opgelicht door die merken.
Met leuzen als Duitse Degelijkheid en Goedkoop is Duurkoop hahahaha wat een zielige mensen die daar in trappen en nog zieliger is het als deze zielepoten ook nog zeggen wat de autoweek en anwb zeggen is juist, nou al die bladen worden betaalt te zeggen door de vooral duitse fabrikanten en dat is een feit.

De ANWB onze ANWB!!!!!!!!!!!!! Is een Volkswagen onderneming dus totaal niet onafhankelijk!!!!!!!!!!!
Gewoon Corrupt dus!!!
Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...Vlaanderen op 13 januari 2009 om 19:00
Een testverbruik van 5,1l/100km. Onwaarschijnlijk.Misschien met windkracht 10 in de rug. Rijdt met de zelfde auto een gemiddelde van 6.2l/100km. Nog steeds een mooi en zuinig verbruik.

Enige minpunt van de auto vind ik de te harde vering en stoelen. Verder is het de beste keuze in de A klasse.
Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...Simon op 23 mei 2009 om 19:29
Onze I10 heeft het probleem dat bij ongeveer 65KM per uur hij begint "te wippen". Te trillen. Daarboven of daaronder niets aan de hand. Net alsof een achterband niet uitgebalanceerd is. Inmiddels al 2x opnieuw door de garage uitgebalanceerd. Ze hebben nog geen echte oplossing. Ze gaven aan dat meer I10 last van dit trillen hadden en dat "Hyundai niet erg meewerkt met het oplossen".
Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...Renske op 8 september 2009 om 12:39
Het TRILLEN had ik ook. Auto eerst uitgebalanceerd. Probleem bleef. Bleek dat de banden (alle 4) afgevlakt waren, waardoor dit trillen ontstaat. Oplossing alle 4 banden vervangen, maar omdat dit onder garantie valt moest dit via de importeur worden geregeld. Inmiddels 4 maanden verder heb ik te horen gekregen dat de banden vervangen gaan worden. Ben benieuwd of het probleem daarna opgelost zal zijn.
Dus Simon, laat het er niet bij zitten. Misschien zijn er meer mensen die hetzelfde probleem hebben.
Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...pieter-jan op 21 oktober 2009 om 13:11
het trilprobleem hebben wij ook ervaren. er zijn nieuwe velgen en banden opgezet maar wij ervaren de klacht nog steeds. de garage vindt dat het normaal is dus wat hun betreft is de klacht verholpen. heeft iemand raad wat we nu kunnen doen?
Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...Johan op 3 november 2009 om 19:15
Ik heb maar één goede raad: Bedenk je geen moment en schakel je rechtsbijstandsverzekering in.
Ook ik heb hetzelfde probleem en heb dit intussen gedaan. Ik zou graag ervaringen uit willen wisselen.
Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...Renske op 10 november 2009 om 13:34
Inmiddels zijn er nieuwe banden opgezet. Helaas, het trillen is nu nog erger geworden. Volgende week gaat de auto naar de garage en zullen ze erin gaan rijden en vergelijken. om zo uit te vinden wat de oorzaak van het trillen is. Ze zijn van goede wil om het op te lossen. Hopelijk gaat ze dit ook lukken. Ik houd jullie op de hoogte. (p.s. mijn vader en een neef hebben 3/4 jaar later ook een i10 gekocht, maar geen problemen. Misschien is het een bepaalde levering waar het zich voordoet)
Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...Johan op 11 november 2009 om 18:59
Heb je het zelfde merk banden gekregen? Ik verdenk bij mij namelijk de banden omdat de klacht de ene dag erger is dan de andere dag. Ik heb al drie maal nieuwe banden gekregen maar steeds van het zelfde merk, maar de auto trilt nog steeds. Binnenkort wordt mijn auto aan een uitgebreide technische keuring onderworpen, (niet door Hyundai )waarbij alles nagekeken gaat worden waar de trilling door zou kunnen ontstaan. Denk hierbij aan onbalans of speling in aandrijfassen, onbalans vliegwiel of de rest van de aandrijflijn, rondheid en rechtheid van de wielen en of banden. Hebben je vader en je neef banden van een ander merk onder hun i10???
Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...Renske op 8 december 2009 om 13:17
Het probleem bleek te liggen in de velgen. Deze zijn vervangen, de oude banden er weer op. Tot op heden lijkt het probleem verholpen.
Het schijnt dat alle i10 iets een trilling hebben. Ook het wegdek kan trilling veroorzaken.(en dus bij alle soorten auto's)
Johan, ik ben wel benieuwd wat er bij jouw keuring gevonden wordt. Laat het weten, zodat ook anderen hun voordeel er mee kunnen doen.
Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...Noë op 1 januari 2011 om 18:24
Heb de Hyundai I10 nu iets meer dan 2 jaar. Circa 27.000 km mee gereden. Geen problemen mee gehad. Verbruik ca. 6,5 l/100km, wat me vrij normaal lijkt voor deze wagen (1.100cc benzine) en gezien zijn gewicht (rijklaar gewicht 1.080 kg). Het ENIGE nadeel vindt ik het bandenlawaai. Zijn het de KUMHO SOLUS KH 17- banden of ligt het aan de geluiddemping of misschien aan beide.
Wie geeft raad?
Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...TOM op 2 maart 2011 om 13:26
in februari 2011 een i10 drive gekocht. nog geen spijt van gehad. Betaalbare kwaliteit en 5 jaar 3dubbele garantie. en ook geen wegenbelasting meer. top
Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...Machiels Noël op 25 december 2011 om 20:37
Reactie op Noë d.d. 01 januari 2011.

Heb dezelfde I10 maar een jaartje ouder.
Ik erger me eveneens enorm aan het bandenlawaai (ook Kumho SOLUS KH 17). Als ik sommige autobandentests zou geloven zou dit een STILLE band zijn!!?? Zie even op www.destilleband.nl
Quote deze reactie...Meld deze reactie bij de redactie...anjoDebruijn op 20 februari 2012 om 12:25
Wij hebben sinds kort een nieuwe Hyundia I10 Drive Cool. Eerste verbruik. 2 maal getankt. In het stadsverkeer 1.12 Dat is niet echt zuinig toch? 1.17 zou normaal zijn. Verbruikt de auto meer tijdens het zgn. inrijden?
Wij hadden voor deze een Fiat Uno van 10 jaar oud. Was in gebruik zuiniger!

Arnold van Schepen (redacteur) schreef:
Tijdens de inrijperiode zal het verbruik inderdaad wat hoger liggen. Tel daarbij de huidige buitentemperaturen op, en het wat hogere verbruik is verklaard.
Reactie plaatsen
Naam:
E-mail:
Het e-mailadres zal niet worden getoond op de site.