Deze auto is sinds 2008 niet meer in productie.
De opvolger is inmiddels getest, zie:
De opvolger is inmiddels getest, zie:
Citroën C4 Berline 1.6 THP Exclusive |
Citroën C4 Berline
1.6 16v Ligne Prestige
Wilbert Huls, 14 mei 2005
Intro

Het interieur

Het stuur is een opvallende verschijning binnen het interieur, niet alleen door zijn kolossale voorkomen, maar ook met name omdat het middenste deel altijd in positie blijft en dat alleen de buitenrand draait bij het sturen.
Alle knopjes, hendels en vakjes zitten op logische plaatsen en hebben ook een logische manier van bedienen. Een praktisch interieur dus, maar toch vind ik het allemaal goed ogen. Het materiaal is aardig, maar is het toch net niet. Hier en daar komt het toch wat plastic-achtig over.
De stoelen ogen wat 'gladjes'. Ze bieden wel degelijk goede steun, maar het had wel wat spannender bekleed mogen worden. Met de bijna compleet grijze bekleding wordt de hele auto wel érg grijs. De bekleding past wat mij betreft niet bij het verder moderne interieur.
Het zicht rondom is goed, mede door het vele glas. De zijruit loopt ook ver naar voren door tot bijna het eind van het diepliggende dashboard.
De koffer is zo ruim als je bij een auto in deze klasse mag verwachten.
Het exterieur

Deze berline heeft van voor naar achter een ronde lijn die sterk doet denken aan het kleinere broertje: de C3. Wellicht dat die lijn voor sommigen wat té rond, maar voor die mensen is de coupé interessant. Die heeft van achter iets van de aloude Ami overgenomen met de teruglopende achterruit. Persoonlijk heeft de coupé ook mijn voorkeur.
Verder heeft de C4 nog een karakteristiek element in de vorm van de mooi gelijnde buitenspiegels.
Jammer vind ik persoonlijk dat er nog zoveel (ongespoten) kunststof aan de buitenkant van de auto zit. Zaken als handgrepen en spoiler horen tegenwoordig natuurlijk gewoon in kleur te zijn. En als we dan toch bezig zijn mogen de stootstrips ook wel even meegenomen worden. Uiteraard zijn bij duurdere uitvoeringen deze zaken wel meegespoten.
Het rijden

De wagen rijdt fijn, wat natuurlijk niks nieuws is voor een nieuwe auto. De wagen heeft met zijn 110 pk pit genoeg, al vind ik het verschil in trekkracht tussen lage en hoge toeren wel heel erg groot. Als je de wagen eens flink de sporen wilt geven, heb je in het begin de neiging om de auto te willen helpen (hoe je dat dan ook zou moeten doen), maar even later voel je dan toch 'dat ie het wel kan'.
De auto is erg comfortabel. Drempels en kuilen zijn geen obstakels waar je tijdens het rijden echt last van hebt. Vering is dan ook nooit het probleem geweest bij Citroën. Het sturen gaat ook erg makkelijk en je hoeft geen moment te wennen aan het aparte stuur. Opvallend (ik noem het irritant) is het geluidje bij de richtingaanwijzer. Het doet mij denken aan een oude computergame die door je PC-speaker laat weten dat je tijd bijna op is. Het gaat behoorlijk op je zenuwen werken.
Plus
+ Karakteristieke verschijning
+ Comfortabel
+ Praktisch, overzichtelijk dashboard
Min
- Saaie bekleding
- Kunststofgebruik buitenom
- Trekkracht bij laag toerental
Dank aan Citroëndealer Bert Dyjers te Zwolle.
Reactie plaatsen
Testverslag
Foto's
Gegevens
Afdrukken
Doorsturen