Deze auto is sinds 2010 niet meer in productie.
Jeep Grand Cherokee
3.0 CRD S-Limited
Harold Rolloos, 29 december 2008
Twee werelden

Robuust

Zwart staat de Amerikaan goed.
Wij rijden in de Jeep Grand Cherokee S-Limited, een nieuw model tussen de luxueuze Limited en Overland in. In tegenstelling tot de andere versies ontbreken hier de dakrails, waardoor de Amerikaan lager oogt. Een ander extraatje op deze uitvoering zijn de 18 inch lichtmetalen velgen. Datzelfde geldt voor de donkergetinte ruiten aan de achterzijde van de 4,75 meter lange auto. Ons testmodel is voorzien van de metaalkleur Brilliant Black Pearl, dat erg goed bij deze reus past. Het maakt hem stoer en niet al te opvallend.
De bodemvrijheid tussen de achterzijde van de Jeep en de vaste grond is groot. Logisch, als je door zwaar terrein moet ploeteren dan wil je niet continu met de bodem van de wagen de aarde raken. Daarboven loopt een chromen rand, met daarin de parkeersensoren geïntegreerd. Op de achterklep staat links subtiel weggewerkt dat we met de S-Limited uitvoering te maken hebben. In het derde remlicht zit trouwens de achteruitrijcamera verwerkt, waar we later op terugkomen.
Veel ruimte

Hard plastic en goedkoop aanvoelende bedieningsknoppen in de Jeep.
In het middenconsole is het scherm van de navigatie en audio mooi weggewerkt. Dit systeem kennen we uit de andere modellen van Jeep en Chrysler en functioneert prima. De afwerking van het interieur is echter beneden niveau. Net als bij veel andere Amerikaanse auto’s is het in de Grand Cherokee op veel plaatsen keihard plastic. Ook de bedieningsknoppen voor de climate control en ventilatie voelen ronduit goedkoop aan. Dat is natuurlijk teleurstellend voor een auto die voor bijna 62 mille in de showroom te koop staat. De voorstoelen zijn bijzonder prettig en bieden het comfort om na een urenlange rit niet doodmoe uit de Jeep te stappen. De hoge zitpositie biedt veel zicht naar voren en geeft de bestuurder een machtige indruk. Opbergruimte is er voldoende in de Amerikaan. Zo is er een groot vak onder de middenarmsteun en ook in de portieren en het dashboardkastje kun je voldoende spullen opbergen.
Voor de passagiers is er achterin de Grand Cherokee voldoende ruimte om er met drie volwassenen plaats te nemen. De hoofdsteun in het midden van de achterbank neemt echter een hoop zicht naar achteren weg voor de bestuurder. Vooral tijdens de nachtelijke uren is dat soms hinderlijk. Ook rondom valt het zicht trouwens tegen. Zoals je van een auto met deze afmetingen mag verwachten is de bagageruimte – met een vrij hoge laaddrempel – huge. In normale staat kan je ruim negenhonderd liter meenemen. Gaat de achterbank naar beneden, dan groeit de hoeveelheid naar maar liefst 1.900 liter.
Dikke diesel

De 3.0 CRD is een heerlijke dieselkrachtbron.
Na het omdraaien van de sleutel verwachten we een diesel die luidruchtig tot leven komt, maar niets is minder waar. De motor houdt zich opvallend koest voor een koude start. Tijdens het rijden blijft de krachtbron behoorlijk stil. Alleen bij het accelereren laat de 3.0 liter even van zich horen, om vervolgens weer op hetzelfde volume het werk te leveren. De trage 5-traps automaat komt de prestaties van de ruim 2.200 kilo zware Amerikaan niet ten goede. Bij het intrappen van het gaspedaal schakelt de bak niet meteen terug. Het verbruik kwam tijdens onze test uit op dertien liter op honderd liter. Vooral in de stad houdt de 3.0 CRD wel van een slok.
Op de weg houdt de Grand Cherokee zich prima. Het onderstel is comfortabel geveerd, daardoor lijken klinkerstraten ineens perfect geasfalteerde wegen. Door zijn afmetingen deint de Amerikaan wel behoorlijk en in bochten helt hij door zijn logge gewicht flink over. Wanneer je iets te hard door een bocht gaat, corrigeert de Jeep zich goed en heb je nimmer het gevoel dat het fout kan gaan. De besturing is aan de lichte kant en reageert niet direct op een actie van een bestuurder.
Net als op de weg voelt de Grand Cherokee zich in het terrein ook prima op zijn gemak. De auto is voorzien van Quadra-Trac II vierwielaandrijving. Er wordt voldoende koppel over de wielen verdeeld, zodat je makkelijk door het terrein ploegt. Als het echt zwaar wordt kun je overschakelen naar de lage gearing voor het ruige werk. Tijdens onze testrit hoeft de Grand Cherokee niet te ploeteren en hoefde de lage gearing niet van stal te worden gehaald. Probleemloos sturen we de Jeep over diepe sporen in de modder door het bos.
Daarnaast is de Amerikaan voorzien van ESP, ABS, Brake Assist System en Trailer Sway Control. In het laatste geval constateren sensoren dat als er van de gewenste richting wordt afgeweken, het systeem ingrijpt om de auto op de juiste koers te houden. Hill Start Assist en Hill Descent Control zorgen ervoor dat er indien nodig automatisch wordt afgeremd, zodat je veilig een helling op of af kunt rijden.
Na het rijden in het terrein is het tijd om de Jeep achteruit in te parkeren. Normaal is dat een fluitje van een cent met de achteruitrijcamera. Echter, door de opspattende modder is deze bedekt met een laag vuiligheid, zodat we werkelijk niets zien op het scherm. Dan maar op de parkeersensoren…
Allrounder

Weg of toch terrein? De Grand Cherokee hinkt op twee gedachten.
Plus
+ Heerlijke diesel
+ Comfortabel
+ Offroad-capaciteiten
Min
- Afwerking interieur
- Zicht rondom en naar achteren
- Trage reactie automaat
Reactie plaatsen
Testverslag
Foto's
Gegevens
Afdrukken
Doorsturen
(25%)