Deze auto is sinds 2010 niet meer in productie.
Opel Astra GTC OPC
Nürburgring Edition
Jarno van Maanen, 29 juli 2008
Eerbetoon

Koolstofvezel

Spierwitte lak, finishvlag-striping, grote witte wielen: met deze Astra val je op!
Het resultaat van al dit uiterlijk vertoon is een auto die zo intimiderend is, dat hij de concurrentie degradeert tot een stelletje muurbloempjes. Hij maakt echt veel indruk. Dat komt natuurlijk ook omdat de Astra GTC in de basis al een zelfverzekerde en gespierde verschijning is. Zelfs met een 1.4 onder de motorkap ziet hij eruit als een hot hatch. Denk bijvoorbeeld aan de belijning van de zijramen: het lijkt wel alsof het dak een stuk verlaagd is! De OPC uitvoering doet daar nog een schepje bovenop met zijn centrale uitlaat en stoere bumperpartijen en de Nürburgring Edition doet dáár weer een schepje bovenop met de eerdergenoemde kenmerken.
‘497 of 835’

Binnenin veel OPC-logo's, carbon-look sierlijsten en Recaro sportstoelen.
Het gezegde ‘wie mooi wil zijn moet pijn leiden’ is bij de Astra dubbel en dwars van toepassing. Die mooie lage daklijn wreekt zich namelijk op twee manieren: het interieur voelt door de lage ruiten nogal benauwd aan en bovendien is het zicht naar buiten (met name naar achteren) niet om over naar huis te schrijven. Dankzij de lage zit is er met de hoofdruimte gelukkig weinig mis. De ruimte op de achterbank is niet geweldig, echter wel normaal voor een auto van deze klasse, dus net te weinig ruimte voor volwassenen maar genoeg voor kinderen. Qua kofferruimte is hij met 340 liter ook marktconform, auto’s als de Volkswagen Golf en Renault Mégane kunnen ongeveer net zoveel verstouwen.
De uitrusting is bij de Astra OPC dik voor elkaar. Stabiliteitscontrole, veel airbags, keyless entry, cruise control en radio/cd-speler zijn standaard. En wat niet standaard is, kost niet veel extra. Voor een bescheiden €795 heb je bijvoorbeeld cd-navigatie met kleurenscherm, een mp3-speler én parkeersensoren achter. Bi-xenon verlichting kost €700 extra. In vergelijking met de concurrentie zijn zowel de standaarduitrusting als de optieprijzen erg aantrekkelijk. Maar de Astra OPC kost dan ook een stuk meer. Met zo’n 34 mille op zak kun je bij Renault de Mégane R26 bestellen, voor 35 mille kun je bij Volkswagen terecht voor een Golf GTI Edition 30, terwijl Opel voor deze OPC Nürburgring Edition bijna 40 duizend euro vraagt.
Rauw

De tweeliter turbomotor is hitsig en krachtig, maar klinkt nogal rauw.
Zo’n motorvermogen op de voorwielen zorgt bij sommige auto’s vooral voor slippende wielen, maar de Astra OPC brengt de pk’s best goed op het asfalt. Okay, in de regen kun je volgas optrekken in laagste drie versnellingen beter vermijden, maar bij droge omstandigheden valt het tractieverlies alleszins mee. Zorg alleen wel dat je het stuur stevig vast hebt, want anders kan de auto wel eens zijn eigen pad kiezen als al het vermogen vrijkomt. De motor is beresterk, maar blinkt niet uit in verfijning: de turbo komt er nogal plotseling in en het motorgeluid is wat aan de rauwe kant. Bij lage toerentallen klinkt hij lekker ordinair, bovenin maakt hij echter veel herrie op een niet zo aantrekkelijk manier.
De belangrijkste onderhuidse verandering die bij de Nürburgring Edition is toegepast, dat is het onderstel. Hij maakt namelijk gebruik van het zogenaamde IDS+ 2 onderstel, bekend van bijvoorbeeld de Vectra OPC. Hiermee ligt de Astra prima op de weg, je kunt met een flinke snelheid door de bocht zonder dat de auto gaat ‘schuiven’. Een plotselinge stuurbeweging deert hem ook niet: hij is erg koersvast. Het onderstel is duidelijk niet gericht op comfort. Op de een goed geasfalteerde snelweg is er niets aan de hand, maar zodra het wegdek wat pokdalig wordt of is bezaaid met verkeersdrempels, dan wordt het een ander verhaal. Maar ach, wie sportiviteit wenst, moet nu eenmaal wat comfort inleveren.
Temmen

Plus
+ Voelt écht sportief aan
+ Ziet er écht sportief uit
+ Complete uitrusting
Min
- Gasrespons wat nerveus
- Heel weinig comfort
- Behoorlijk prijzig
Reactie plaatsen
Testverslag
Foto's
Gegevens
Afdrukken
Doorsturen
