29 oktober 2012

FX Vettel Edition meer dan een auto

De titel van dit nieuwsitem klinkt als klinkklare marketingonzin, maar toch kan je het zeer letterlijk nemen. Wie een Infiniti FX koopt als Vettel Edition krijgt niet alleen een unieke uitvoering van de Japanse crossover, maar kan op een meegeleverde iPad de productie van zijn eigen auto volgen, krijgt uitnodigingen voor speciale events en kan zelfs een blokje om in een speciaal geprepareerde Formule 1 auto.

De FX Vettel Edition komt wereldwijd in een oplage van 150 stuks op de markt en daarvan zullen er 50 naar het Europese continent komen. Er is er zelfs al één in Nederland verkocht. Een prijs voor de auto is niet te geven, aangezien het een traject op aanvraag is, zal de prijs ook op die manier geoffreerd worden.

Uiteraard is de auto voorzien van de vijf liter metende V8, die in dit geval goed is voor 420 pk (tegen 390 pk normaal). De auto knalt daarmee in 5,6 seconden naar de 100 km/h, terwijl de top begrensd wordt op 250 km/h. De van zichzelf al zeer wulpse FX wordt nog eens flink exotischer gemaakt met diverse spoiler- en bumperwerk dat afgeleid is van Vettels Red Bull F1 auto. Als materiaal is voor koolstofvezel gekozen dat voldoet aan de eisen die in de Formule 1 worden gesteld. De dakspoiler springt misschien nog wel het meest in het oog, maar die is dan ook optioneel. Verder zien we opvallende, zwarte 21 inch BBS-wielen.

Ook in het interieur komen we koolstofvezel tegen. De stoelen zijn uitgevoerd in alcantara en elektrisch op 14 punten te verstellen. Een paarse stiknaad maakt het geheel af.

Er zijn nog een 33 auto's voor Europa beschikbaar. Wie geinteresseerd is zal met de importeur moeten bellen, want de prijs wordt op aanvraag geleverd. Mocht je niet afgeschrikt worden door de ongetwijfeld stevige prijs, dan kan je vanaf maart 2013 je unieke auto ophalen, maar wordt je direct uitgenodigd voor exlusieve evenementen, rijtrainingen, meerijden in een Formule 1 auto en sessies in een F1-simulator. En om alle voorpret compleet te maken, krijg je bij het tekenen van het contract een iPad waarmee je het productieproces van je eigen auto op de voet kan volgen.